Підготовка 2013 наказ

Підготовка 2013 наказ

Н  А  К  А  З

 

18.12. 2013 року                                       м. Донецьк                                               № 132/83

 

Про підготовку меліоративних систем,

поливної техніки та дощувальних машин

до роботи у 2014 році

 

Відповідно до наказу Міністерства аграрної політики та продовольства України і Державного агентства водних ресурсів України від 11.12.2013 № 732/192 „Про підготовку меліоративних систем, поливної техніки та дощувальних машин до роботи у 2014 році”

 

Н А К А З У Є М О:

 

            1. Затвердити основні обсяги робіт з підготовки (далі – Основні обсяги робіт):

1.1. Меліоративних систем до роботи у 2014 році (додається);

1.2.Внутрішньогосподарської меліоративної мережі до роботи у 2014 році (додається);

1.3. Міжгосподарської меліоративної мережі до роботи у 2014 році (додається).

 

2. Управлінням агропромислового розвитку райдержадміністрацій та міжрайонним управлінням водного господарства:

2.1.Організувати проведення ремонту насосних станцій, гідротехнічних споруд, трубопроводів, поливної техніки та дощувальних машин для забезпечення готовності до роботи зрошувальних систем на площі 10,6 тис. га – до 1 квітня 2014 року.

2.2. Затвердити наказом основні обсяги робіт з ремонту насосно-силового обладнання, гідротехнічних споруд, трубопроводів, поливної техніки та дощувальних машин у розрізі відповідальних виконавців, які забезпечать сталу роботу меліоративних систем і гарантоване виробництво сільськогосподарської продукції на зрошуваних землях, та довести їх до безпосередніх виконавців.

Подавати інформацію про хід підготовки меліоративних систем, поливної техніки та дощувальних машин до роботи у 2014 році департаменту агропромислового розвитку Донецької облдержадміністрації та Донецькому обласному управлінню водних ресурсів станом на 1 та 15 числа кожного місяця до завершення підготовчих робіт.

2.3. Організувати до початку поливного сезону навчання користувачів і власників зрошуваних земель та обслуговуючого персоналу основам зрошуваного землеробства із залученням навчальних центрів Мінагрополітики, технічних шкіл та дорадчих центрів Держводагентства.

2.4. Провести відповідну роботу стосовно складання із користувачами та власниками меліорованих земель (за згодою) протоколів-намірів на полив зрошуваних земель для визначення обсягів коштів, які потрібні для оплати вартості електроенергії.

2.5. Провести у березні 2014 року наради-семінари з сільгосптоваровиробниками та власниками внутрішньогосподарських меліоративних систем (за згодою), на яких розглянути питання про готовність до роботи меліоративних систем і дощувальних машин та організацію поливів.

2.6. Створити наказами комісії із залученням користувачів і власників меліорованих земель та внутрішньогосподарських меліоративних систем (за згодою) і після закінчення ремонтно-підготовчих робіт провести обстеження готовності меліоративних систем до приймання води, враховуючи, що у непідготовлену меліоративну мережу вода подаватись не буде.

2.7. Забезпечити проведення організаційної роботи з підготовки водокористувачами пунктів обліку води та засобів вимірювальної техніки для роботи у вегетаційний період з метою забезпечення єдності вимірювань при комерційному обліку витрат води, поданої на зрошення.

2.8. Забезпечити укладання до початку поливного сезону на підставі актів готовності меліоративних систем до приймання води, наявності у власників меліорованих земель коштів на оплату послуг, пов'язаних з подачею води з точок водовиділу на полив зрошуваних угідь, договорів на подачу води для проведення поливів між міжрайонними управліннями водного господарства і сільгосптоваровиробниками.

Подавати інформацію про хід складання протоколів-намірів, укладання договорів на подачу води для проведення поливів та орієнтовні обсяги коштів, які потрібні водокористувачам для оплати вартості електроенергії, департаменту агропромислового розвитку Донецької облдержадміністрації та Донецькому обласному управлінню водних ресурсів щосереди, починаючи з 8 січня 2014 року.

2.9. Вжити протягом року заходів щодо сприяння прийняттю органами місцевого самоврядування рішень стосовно передачі з комунальної до державної власності об’єктів інженерної інфраструктури внутрішньогосподарських меліоративних систем зрошуваного землеробства та віднесення до державної власності безхазяйних об’єктів інженерної інфраструктури внутрішньогосподарських меліоративних систем зрошуваного землеробства.

 

3. Управлінням агропромислового розвитку райдержадміністрацій:

3.1. Здійснювати організацію підготовки меліоративних систем, поливної техніки та дощувальних машин до роботи у 2014 році і контроль за ходом ремонтних робіт на внутрішньогосподарській меліоративній мережі згідно з Основними обсягами робіт.

3.2. Надавати, в межах своїх повноважень, необхідну допомогу власникам внутрішньогосподарських меліоративних систем та сільгосптоваровиробникам щодо організації раціонального використання меліорованих земель, не допускати безпідставного їх переведення в не меліоровані.

3.3. Звернути особливу увагу власників внутрішньогосподарських меліоративних систем та сільгосптоваровиробників на ремонт, збереження і придбання нової поливної техніки та дощувальних машин у кількості, що забезпечить полив площ, передбачених цим наказом.

3.4. При формуванні місцевих бюджетів внести на розгляд районних рад пропозиції щодо виділення коштів на утримання внутрішньогосподарських меліоративних систем, які знаходяться у комунальній власності.

3.5. Забезпечити за участю Донецького інституту агропромислового виробництва НААНУ (за згодою) дотримання науково обґрунтованої структури посівних площ, систем удобрення і захисту рослин на меліорованих землях.

 

4. Міжрайонним управлінням водного господарства:

4.1. Здійснювати організацію і контроль за ходом ремонтних робіт на міжгосподарській мережі згідно з основними обсягами робіт з підготовки міжгосподарської меліоративної мережі до роботи у 2014 році.

4.2. Звернути особливу увагу на ремонт головних насосних станцій та станцій перекачки, від роботи яких залежить функціонування меліоративних систем в цілому.

4.3. Вжити дієвих заходів для збереження основних меліоративних фондів, охорони водогосподарських об’єктів, налагодити системи оповіщення та сформувати мобільні групи для оперативного реагування на спроби знищення державного майна.

4.4. Організувати протягом ремонтного періоду технічне навчання робітників з догляду за міжгосподарською мережею, машиністів насосних станцій та налагоджувальників електросилового обладнання, звернувши особливу увагу на техніку безпеки та протипожежну безпеку при виконанні ремонтних робіт.

4.5. Надавати допомогу користувачам і власникам внутрішньогосподарської меліоративної мережі (за згодою) в її ремонті та технічному обслуговуванні, навчанні обслуговуючого персоналу на договірних засадах.

4.6. Надавати консультаційну допомогу користувачам і власникам внутрішньогосподарської меліоративної мережі за участю Донецького інституту агропромислового виробництва НААНУ (за згодою) з питань впровадження ресурсозберігаючих технологій зрошення, організації та способів поливу, режимів зрошення, типів і марок поливної техніки та дощувальних машин, які можна використовувати на зрошувальних системах.

5. Рекомендувати виконавчим органам міських рад, в межах своїх повноважень, забезпечити участь своїх представників при здійсненні заходів щодо виконання основних обсягів робіт з підготовки меліоративних систем до роботи у 2014 році на їх території.

            6. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника директора – начальника управління розвитку агропромислового виробництва, адміністративного та господарського забезпечення департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації В.І. Джулая та на заступника начальника Донецького обласного управління водних ресурсів Чернишова С. М.

 

 

 

В.о. директора департаменту агропромислового розвитку Донецької облдержадміністрації

 

Начальник Донецького обласного управління водних ресурсів

 

 

 

О.В. Дзигім

 

Ю.В. Мітницький

 

 

 

 

ОСНОВНІ ОБСЯГИ РОБІТ

 
 

з підготовки меліоративних систем

 
 

до роботи у 2014 році

 
         

 

 

 

Зрошувальні

 

№ з/п

Найменування районів та міст

системи,

 

 

 

 

тис. гектарів

 

 

   

 

 

1

Артемівський

 

1,21

 

2

Костянтинівський

 

1,98

 

3

Слов'янський

 

1,30

 

4

Великоновосілківський

 

0,11

 

5

Добропільський

 

0,22

 

6

Мар'їнський

 

0,84

 

7

Ясинуватський

 

0,49

 

8

Амвросіївський

 

0,50

 

9

Волноваський

 

0,20

 

10

Володарський

 

0,08

 

11

Новоазовський

 

0,36

 

12

Першотравневий

 

0,90

 

13

Старобешівський

 

0,10

 

14

Тельманівський

 

0,26

 

15

Шахтарський

 

0,08

 

16

м. Донецьк

 

0,60

 

17

м. Маріуполь

 

0,84

 

18

м. Горлівка

 

0,10

 

19

м. Краматорськ

 

0,40

 

20

м. Сніжне

 

0,04

 

 

   

 

 

 

Усього

 

10,60

 
         

Заступник директора – начальник управління розвитку агропромислового виробництва, адміністративного та господарського забезпечення департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації

 

Заступник начальника Донецького обласного управління водних ресурсів

 

В.І. Джулай

 

С.М. Чернишов

     

2,96

 
     

2,44

 
     

5,20

 

 

         
           

ОСНОВНІ ОБСЯГИ РОБІТ

з підготовки внутрішньогосподарської меліоративної мережі

до роботи у 2014 році

           

Райони,

Ремонт

Ремонт

Ремонт

Підготовка

Підготовка

міста

дощувальної

гідротехнічних

насосно-

насосних

трубо-

 

техніки,

споруд,

силових

станцій,

проводів,

 

 

 

агрегатів,

 

 

 

штук

штук

штук

штук

кілометрів

Артемівський

14

 

7

3

23,8

Костянтинівський

24

7

5

4

68,9

Слов'янський

19

10

2

 

31,7

Великоновосілківський

 

 

2

2

2,0

Добропільський

 

 

 

 

4,9

Мар'їнський

4

6

4

8

 

Ясинуватський

2

 

4

1

2,0

Амвросіївський

3

1

6

4

1,6

Волноваський

2

 

1

1

1,2

Володарський

1

1

2

1

3,0

Новоазовський

 

 

 

 

 

Першотравневий

 

10

 

 

1,0

Старобешівський

1

 

 

 

 

Тельманівський

1

 

 

 

2,3

Шахтарський

 

 

 

 

0,2

м. Донецьк

9

 

7

3

3,2

м. Макіївка

 

 

 

 

 

м. Маріуполь

 

 

 

 

 

м. Горлівка

 

 

 

 

 

м. Краматорськ

3

1

1

1

11,5

м. Єнакієве

 

 

 

 

 

м. Сніжне

2

 

1

1

 

 

 

 

 

 

 

Усього

85

36

42

29

157,3

           

Заступник директора – начальник управління розвитку агропромислового виробництва, адміністративного та господарського забезпечення департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації

   

В.І. Джулай

 
 

23

7

25

20

10,2

 

2

11

2

1

6,3

 

60

18

15

8

140,8

       

6

 

   

 

   
       

 

         

 

ОСНОВНІ ОБСЯГИ РОБІТ

 

з підготовки міжгосподарської меліоративної мережі

 

до роботи у 2014 році

 

         

 

         

 

Міжрайонні

Підготовка

Підготовка

Ремонт

Ремонт

 

управління

трубо-

насосних

гідро-

насосно-

 

водного

проводів,

станцій,

технічних

силових

 

господарства,

 

 

споруд,

агрегатів,

 

Державні

 

 

 

 

 

зрошувальні

кілометрів

штук

штук

штук

 

системи

 

 

 

 

 

 

     

 

 

Донецьке МУВГ

0,9

2

 

3

 

у тому числі:

     

 

 

П-Амвросіївська ЗС

 

1

 

 

 

Волноваська ЗС

0,9

1

 

3

 

 

     

 

 

Маріупольське МУВГ

7,8

6

8

11

 

у тому числі:

     

 

 

Маріупольська ЗС

4,2

2

1

1

 

Першотравнева ЗС

3,6

2

2

6

 

Стародубовська ЗС

 

1

2

2

 

Павлопольська ЗС

 

 

 

1

 

Новоазовська ЗС

 

1

3

1

 

 

     

 

 

Слов'янське МУВГ

25,6

7

6

5

 

у тому числі:

     

 

 

Краснооскольська ЗС1

1,0

1

2

 

 

Краснооскольська ЗС2

 

1

 

 

 

Слов'янська ЗС

24,6

3

4

3

 

Миронівська ЗС

 

2

 

2

 

 

     

 

 

Усього

34,3

15

14

19

 

         

 

Заступник начальника

       

 

Донецького обласного

       

 

управління водних ресурсів

   

С.М. Чернишов

 

Державне агентство водних ресурсів

Донецька обласна державна адміністрація

Донецька гідрогеолого-меліоративна експедиція

Слов'янський навчально-консультаційний центр НУВГП