"До чистих джерел"

"До чистих джерел"

Щодо проведення Всесвітнього дня води

 

 

        Цьогорічна тематика Всесвітнього дня  -  «Вода та робота», що фокусується на тому, як достатня кількість та якість води може змінити життя і умови праці, і навіть трансформувати суспільство і економіку.

        22 березня працівники Донецького обласного управління водних ресурсів провели зустріч з учнями Новодмитрівського навчально-виховного комплексу м. Костянтинівка, присвячену Всесвітньому Дню води.  Діти слухали цікаву розповідь про те, як достатня кількість та якість води може змінити життя і умови праці, розповідали вірші, відгадували тематичні загадки. Переможці конкурсу на кращий малюнок отримали призи та грамоти.

        Фахівцями підвідомчих організацій облводресурсів були проведені семінари, лекції, круглі столи, конкурси на кращий малюнок серед учнів шкіл. У засобах масової інформації надруковані статті, які присвячені відзначенню Всесвітнього Дня води:

         21 березня 2016 року  на базі Слов’янського міжрайонного управління водного господарства проведено урочисті збори, присвячені Дню води та виїзд у м. Ізюм Харківської області на Святе джерело чудотворної  ікони Піщанської Божої Матері, де вже декілька століть не вичерпується  благодатний потік його цілющої води.

       На експлуатаційних дільницях Слов’янського міжрайонного управління водного господарства проведені бесіди на тему «Вода та робота».

       Також, 22 березня 2016 року  фахівцями СМУВГ у Рубцівській ЗОШ та Олександро-Калинівської ЗОШ 1-3 ступенів проведені лекції, присвячені Дню води і конкурси на кращий малюнок.  Переможці були нагороджені призами.

        На базі Маріупольського міжрайонного управління водного господарства, з нагоди святкування Всесвітнього  дня води,  працівниками управління проведено  тематичне засідання круглого столу з  обговоренням сучасних проблем  у галузі водного господарства і меліорації земель та висвітлено питання, щодо збереження і відтворення водних ресурсів на засадах сталого розвитку водогосподарського комплексу.

         На веб-сайті м. Маріуполь опубліковано інтерв’ю  інженера- гідротехніка    Халдай  Г. Ф., в якому вона звернула увагу  на замулення та засміченість водних об’єктів та річок в регіоні, що може привести до  обміління та загибелі водних біоресурсів.

      На інтернет-ресурсі "Авдіівка - моя Батьківщина"  Донецька гідрогеолого-  меліоративна експедиція розмістила статтю під назвою:" Вода та робота".  Основний посил статті в тому, що достатня кількість і якість води може змінити життя людей. Вода - це життя, здоров'я і добробут народу, основа економічного розвитку всіх галузей народного господарства, національне надбання. Небайдужі читачі цієї статті висловлювали подяку на честь води і ділились своїми фотографіями, в котрих розвивалася тема води та роботи.

 

        В газеті «Зоря» Краснолиманського району  надрукована стаття начальника відділу ВР та ТЕБ Слов’янського МУВГ Міхунової К.М. на тему «Вода - це життя».

        В газеті «Сельская Новь»   надрукована стаття інженера-гідротехніка    Першотравневого     району     Халдай  Г. Ф. на тему «Бережно относитесь к водным ресурсам», де висвітлена тематика Всесвітнього дня води «Вода та робота».

 

        В газеті «Сельский край» надрукована стаття інженера-гідротехніка    Великоновосілківського     району     Тимошенко О.І.  «Тече річка Вовча». 


Щодо геоінформаційної системи джерел зрошення

 

 

Мапа водних джерел області (хіманаліз, показники забруднення)

Донецька ГГМЕ, на основі фондових даних за допомогою безкоштовного сервісу mapsеngine.google.com, виготовила геоінформаційну систему (ГІС) з нанесеними джерелами Донецької області (повна назва водного об’єкта, місце розташування, хімічний аналіз та показниками забруднення за екологічними критеріями).

Надсилаємо посилання на мапу для можливого використання в роботі по управлінню водними ресурсами. Для роботи з мапою повинен бути постійний доступ до мережі Інтернет.

 

https://www.google.com/maps/d/edit?hl=uk-UA&mid=1V586a8r-OyhmfYebFORQWlLTuk4

 

 За роз'ясненнями з питань використаннягеоінформаційної системи (ГІС) прохання звертатися по тел.: (050)216-18-02 - Євген Аркадійович або на  e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

 

Державне агентство водних ресурсів

Донецька обласна державна адміністрація

Донецька гідрогеолого-меліоративна експедиція

Слов'янський навчально-консультаційний центр НУВГП