ПРОТОКОЛ засідання обласної комісії щодо розгляду питань з надання водних об'єктів для риборозведення, виробництва сільськогосподарської продукції, а також у оздоровчих цілях від 12.04.2011р

ПРОТОКОЛ засідання обласної комісії щодо розгляду питань з надання водних об'єктів для риборозведення, виробництва сільськогосподарської продукції, а також у оздоровчих цілях від 12.04.2011р

           Затверджую      

                                                                      

заступник голови облдержадміністрації,

                                                                      голова обласної комісії щодо розгляду

питання з надання водних об’єктів для

риборозведення, виробництва сільськогоспо-    

дарської продукції, а також у оздоровчих цілях

                                                            _________________________К.С. Берестовий

                "  12 "   квітня    2011р.

 

 

ПРОТОКОЛ

засідання обласної  комісії щодо розгляду  питань з надання водних об'єктів для  риборозведення, виробництва сільськогосподарської продукції,

а також у оздоровчих цілях

 

м. Донецьк                                                                                                       12 квітня 2011р.

 

 

ПРИСУТНІ

 

Панков

Валерій Михайлович

 

начальник Донецького обласного виробничого управління меліорації і водного господарства, заступник голови комісії

Колесникова

Наталя Василівна

 

начальник відділу водних ресурсів Донецького обласного виробничого управління меліорації і водного господарства,

секретар комісії

Члени комісії

 

 

Бухало

Віталій Миколайович

 

перший заступник начальника головного управління Держкомзему у Донецькій області

Каліущенко

Микола Дмитрович

 

заступник начальника державного управління охорони навколишнього природного середовища у Донецькій області

Мітницький

Юрій Володимирович

 

 

 

начальник Головного державного управління охорони, використання і відтворення водних живих ресурсів та регулювання рибальства у Донецькій області

Побокіна

Світлана Володимирівна

 

начальник управління захисту населення та територій головного управління з питань надзвичайних ситуацій,  мобілізаційної та оборонної роботи облдержадміністрації

Родина

Роман Анатолійович

 

заступник головного державного санітарного лікаря Донецької області

Стороженко

Віктор Іванович

 

начальник Донецького обласного управління

лісового та мисливського господарства

Суєтов

Євген Павлович

 

заступник начальника Донецького обласного виробничого управління меліорації і водного господарства

Хмелевський

Олександр Іванович

 

начальник відділу державної ветеринарної інспекції і ветсанекспертизи головного управління ветеринарної медицини в Донецькій області

 

Порядок денний:

 

            1. Розгляд питання щодо передачі водних об’єктів загальнодержавного значення у тимчасове користування на умовах оренди.         

2. Розгляд питання щодо надання в оренду Стильського водосховища на підставі раніш оформленого Режиму рибогосподарської експлуатації.

            3. Розгляд питання щодо невиконання умов договору оренди ВАТ «Костянтинівський завод «ВТОРМЕТ».

            1. СЛУХАЛИ: Заступника  голови комісії Панкова Валерія Михайловича.

            Розпорядженням голови облдержадміністрації від 09.03.2011 № 126 „Про оголошення та проведення конкурсу про надання водних об’єктів загальнодержавного значення у тимчасове користування на умовах оренди” прийнято рішення про проведення конкурсу щодо надання водних об’єктів загальнодержавного значення в оренду. На конкурс виставлено 17 водних об’єктів.

1. Ставок, розташований на балці Жолобки, права притока річки Жеребець, басейн річки Сіверський Донець, площею водного дзеркала 3,14 га, ємністю 72,2 тис. м3 при нормальному підпірному рівні, на території Рідкодубівської сільської ради Краснолиманської міської ради. Стартова орендна плата за використання водного дзеркала – 375 грн. за 1 га на рік.

2. Ставок № 1, розташований на балці Максимова, басейн річки Кринка, площею водного дзеркала 3,02 га, ємністю 57,38 тис. м3 при нормальному підпірному рівні, на території Торезької міської ради. Стартова орендна плата за використання водного дзеркала – 375 грн. за 1 га на рік.

3. Ставок № 2, розташований на балці Максимова, басейн річки Кринка, площею водного дзеркала 1,51 га, ємністю 43,78 тис. м3 при нормальному підпірному рівні, на території Торезької міської ради. Стартова орендна плата за використання водного дзеркала – 375 грн. за 1 га на рік.

4. Ставок  № 2, розташований на балці Молодецька, права притока річки Кривий Торець, басейн річки Сіверський Донець, площею водного дзеркала 0,15 га, ємністю 1,2 тис.м3 при нормальному підпірному рівні, на території селища Ясинівка Кіровського району Макіївської міської ради. Стартова орендна плата за використання водного дзеркала –  375 грн. за 1 га на рік.

5. Ставок № 1, розташований на балці Молодецька, права притока річки Кривий Торець, басейн річки Сіверський Донець, площею водного дзеркала 0,4 га, ємністю 4,0 тис.м3 при нормальному підпірному рівні, на території селища Ясинівка Кіровського району Макіївської міської ради. Стартова орендна плата за використання водного дзеркала – 375 грн. за 1 га на рік.

6. Ставок, розташований на балці Вербова, басейн річки Дніпро, площею водного дзеркала 2,8 га, ємністю 47,45 тис.м3 при нормальному підпірному рівні, на території Куйбишевського району Донецької міської ради. Стартова орендна плата за використання водного дзеркала – 375 грн. за 1 га на рік.

7. Василівське водосховище, розташоване на р. Очеретова, ліва притока річки Кривий Торець, басейн річки Сіверський Донець, площею водного дзеркала 52,0 га, ємністю 2,01 млн.м3 при нормальному підпірному рівні, на території Красногорівської сільської ради Ясинуватського району. Стартова орендна плата за використання водного дзеркала – 39,73 грн. за 1 га на рік.

8. Іванодар’ївське водосховище, розташоване на балці Суха Плотва, права притока річки Бахмутка, басейн річки Сіверський Донець, площею водного дзеркала 23 га, ємністю 1,1 млн.м3 при нормальному підпірному рівні, на території Верхньокам’янської сільської ради Артемівського району. Стартова орендна плата за використання водного дзеркала – 39,73 грн. за 1 га на рік.

9. Ставок, розташований на річці Біленька, права притока річки Казенний Торець, басейн річки Сіверський Донець, площею водного дзеркала 1,3 га, ємністю 22,8 тис.м3 при нормальному підпірному рівні, на території Біленьківської селищної ради Краматорської міської ради. Стартова орендна плата за використання водного дзеркала – 375 грн. за 1 га на рік.

10. Водоймище «Південні Голубі озера», розташоване в басейні річки Сіверський Донець, площею водного дзеркала 40,9 га, ємністю 2510,9 тис.м3 на території Краснолиманської міської ради. Стартова орендна плата за використання водного дзеркала – 375 грн. за 1 га на рік.

11. Ставок, розташований на балці без назви, права притока балки Залізна, басейн річки Кривий Торець, площею водного дзеркала 1,1 га, ємністю 16,5 тис. м3 при нормальному підпірному рівні, на території Микитівського району Горлівської міської ради. Стартова орендна плата за використання водного дзеркала – 375 грн. за   1 га на рік.

12. Водоймище, розташоване в басейні річки Сіверський Донець, площею водного дзеркала 5,98 га, ємністю 99,27 тис.м3 на  території Краснолиманської міської ради. Стартова орендна плата за використання водного дзеркала – 375 грн. за 1 га на рік.

13. Михайлівське водосховище, розташоване на балці Кам’янка, права притока річки Грузький Єланчик, площею водного дзеркала 96,0 га, ємністю 4,65 млн.м3 при нормальному підпірному рівні, на території Кузнєцово-Михайлівської, Первомайської, Мічурінської сільських рад Тельманівського району. Стартова орендна плата за використання водного дзеркала – 39,73 грн. за 1 га на рік.

14. Маячківське водосховище, розташоване на річці Маячка, басейн річки Казенний Торець, площею водного дзеркала 149,0 га, ємністю 2,5 млн.м3 на території Шабельківської селищної ради міста Краматорськ та Дмитрівської сільської ради Слов’янського району. Стартова орендна плата за використання водного дзеркала – 39,73 грн. за 1 га на рік.

15. Камишевахське водосховище, розташоване на річці Камишеваха, ліва притока річки Кринка, басейн річки Міус, площею водного дзеркала 60,0 га, ємністю 2,198 млн.м3 на території Артемівської сільської ради Амвросіївського району. Стартова орендна плата за використання водного дзеркала – 39,73 грн. за 1 га на рік.

16. Ставок, розташований на балці Ведмежа, басейн річки Кринка, площею водного дзеркала 27,6 га , ємністю 970,0 тис.м3, на території Харцизької міської ради. Стартова орендна плата за використання водного дзеркала – 375 грн. за 1 га на рік.

17. Частина Клебан-Бикського водосховища, розташованого на річці Клебан-Бик, басейн річки Кривий Торець, площею водного дзеркала 570 га, ємністю          24,4 млн.м3. на території Олександрово-Калинівської, Іллічівської, Катеринівської сільських рад  Костянтинівського району. Стартова орендна плата за використання водного дзеркала – 39,73 грн. за 1 га на рік.

 

            На конкурс надійшли заяви від юридичних та   фізичних  осіб на оренду водних об’єктів загальнодержавного значення. На 16 водних об’єктів надійшло по одній заяві, на 1 водосховище – 2 заяви. Заяви надійшли:

1. Від фізичної особи-підприємця Ломанова Миколи Петровича на ставок, розташований на балці Жолобки, басейн річки Сіверський Донець, площею водного дзеркала 3,14 га, ємністю 72,7 тис.м3, на території Рідкодубівської сільської ради Краснолиманської міської ради для риборозведення та оздоровчих цілей (рекреація) терміном на 10 років.

Гідротехнічні споруди на момент обстеження безхазяйні, для встановлення власника надано оголошення в місцеву газету «Зоря». Ставок розташований за межами населеного пункту – селища Нове. Отримано погодження Краснолиманської міської ради.

Ширина прибережної захисної смуги витримана, джерел забруднення, звалищ сміття, розорювання не спостерігається.

Ставок не є гідродинамічно-небезпечним об’єктом.

Претендент запропонував:

-         Ціну за 1 га водного дзеркала 376 грн. на рік;

-         Створити умови для любительського рибальства;

-         Виконати залуження прибережної захисної смуги;

-         Виконувати  поточні ремонтні роботи на греблі;

-         Утримувати у належному санітарному стані прибережну захисну смугу.

            За  результатами  обговорення та голосування комісія  прийшла до висновку, що ставок, розташований на балці Жолобки, басейн річки Сіверський Донець, площею водного дзеркала 3,14 га, ємністю 72,7 тис.м3, на території Рідкодубівської сільської ради Краснолиманської міської ради передається фізичній особі-підприємцю Ломанову Миколі Петровичу у тимчасове користування на умовах оренди для риборозведення та оздоровчих цілей (рекреація) терміном на 10 років і встановлюється орендна плата  376 грн. за 1 га площі водного дзеркала, що становить  1180,64 грн. (одна тисяча сто вісімдесят грн. 64 копійки) за рік оренди.

Результати голосування:

- за – 10

- проти – немає

2. Від державного підприємства «Торезьке лісове господарство» на ставок № 1, розташований на балці Максимова, басейн річки Кринка, площею водного дзеркала 3,02 га, ємністю 57,38 тис. м3 при нормальному підпірному рівні, на території Торезької міської ради для риборозведення та оздоровчих цілей (рекреація) терміном на 10 років.

Гідротехнічні споруди на момент обстеження безхазяйні, для встановлення власника надано оголошення в місцеву газету. Ставок розташований за межами населеного пункту – села П’ятихатки.

Ширина прибережної захисної смуги витримана, джерел забруднення, звалищ сміття, розорювання не спостерігається.

Ставок не є гідродинамічно-небезпечним об’єктом.

Претендент запропонував:

-         Ціну за 1 га водного дзеркала 375 грн. на рік;

           -   Облаштувати зону відпочинку для короткострокового відпочинку населення, що дозволить зменшити кількість неорганізованого відпочинку у лісі;

            - Надавати платні послуги населенню щодо любительського та спортивного рибальства.

            За  результатами  обговорення та голосування комісія  прийшла до висновку, що ставок № 1, розташований на балці Максимова, басейн річки Кринка, площею водного дзеркала 3,02 га, ємністю 57,38 тис. м3 при нормальному підпірному рівні, на території Торезької міської ради передається державному підприємству «Торезьке лісове господарство» у тимчасове користування на умовах оренди   для риборозведення та оздоровчих цілей терміном на 10 років і встановлюється орендна плата  375 грн. за 1 га площі водного дзеркала, що становить 1132,5 грн. (одна тисяча сто тридцять дві грн. 50 копійок) за рік оренди.

Результати голосування:

- за – 10

- проти – немає.

3. Від державного підприємства «Торезьке лісове господарство» на ставок № 2, розташований на балці Максимова, басейн річки Кринка, площею водного дзеркала 1,51 га, ємністю 43,78 тис. м3 при нормальному підпірному рівні, на території Торезької міської  ради для риборозведення та оздоровчих цілей (рекреація) терміном на 10 років.

Гідротехнічні споруди на момент обстеження безхазяйні, для встановлення власника надано оголошення в місцеву газету. Ставок розташований за межами населеного пункту – села П’ятихатки.

Ширина прибережної захисної смуги витримана, джерел забруднення, звалищ сміття, розорювання не спостерігається.

Ставок не є гідродинамічно-небезпечним об’єктом.

Претендент запропонував:

-         Ціну за 1 га водного дзеркала 375 грн. на рік;

-   Облаштувати зону відпочинку для короткострокового відпочинку населення, що дозволить зменшити кількість неорганізованого відпочинку у лісі;

            -  Надавати платні послуги населенню щодо любительського та спортивного рибальства.

            За  результатами  обговорення та голосування комісія  прийшла до висновку, що ставок № 2, розташований на балці Максимова, басейн річки Кринка, площею водного дзеркала 1,51 га, ємністю 43,78 тис. м3 при нормальному підпірному рівні, на території Торезької міської ради передається державному підприємству «Торезьке лісове господарство» у тимчасове користування на умовах оренди для риборозведення та оздоровчих цілей (рекреація) терміном на 10 років і встановлюється орендна плата 375грн. за 1 га площі водного дзеркала, що становить 566,25грн. (п’ятсот шістдесят шість грн. 25 копійок) за рік оренди.

Результати голосування:

- за – 10

- проти – немає

4. Від товариства з обмеженою відповідальністю «Виробничо-комерційна козацька фірма «Клейнода» на ставок  № 2, розташований на балці Молодецька, права притока річки Кривий Торець, басейн річки Сіверський Донець, площею водного дзеркала 0,15 га, ємністю 1,2 тис.м3 при нормальному підпірному рівні, на території селища Ясинівка Кіровського району Макіївської міської ради терміном на 10 років.

Документи не представлені. Водний об’єкт  знімається з конкурсу.

5. Від товариства з обмеженою відповідальністю «Виробничо-комерційна козацька фірма «Клейнода» на ставок № 1, розташований на балці Молодецька, права притока річки Кривий Торець, басейн річки Сіверський Донець, площею водного дзеркала 0,4 га, ємністю 4,0 тис.м3 при нормальному підпірному рівні, на території селища Ясинівка Кіровського району Макіївської міської ради.

Документи не представлені. Водний об’єкт знімається з конкурсу.

6. Від  фізичної особи-підприємця Аббасова Шукюра Салман Огли на ставок, розташований на балці Вербова, басейн річки Дніпро, площею водного дзеркала 2,8 га, ємністю 47,45 тис.м3 при нормальному підпірному рівні, на території Куйбишевського району Донецької міської ради для оздоровчих цілей (рекреація).

Ставок побудовано у 1963 році госпспособом. Гідротехнічні споруди безхазяйні, розпочата процедура визнання власника. Землі належать Донецькій міській раді.

Гребля ставка земляна, проїжджа з асфальтовим покриттям довжиною 100м.

Прибережна захисна смуга не витримана, на лівому березі ставка розташоване кафе, земля під кафе перебуває в оренді у приватного підприємця Метейко А.В. до 2012 року, джерел забруднення, звалищ сміття не спостерігається.

Ставок не є гідродинамічно-небезпечним об’єктом.

Претендент запропонував:

-         Ціну за 1 га водного дзеркала 380 грн. на рік;

-         Розчистити чашу ставку від водоростей та очерету;

-         Облаштувати береги альтанками та майданчиком для дітей;

-         Регулярно проводити лабораторні дослідження якості води;

-         Утримувати прибережну захисну смугу у належному стані.

            За  результатами  обговорення та голосування комісія  прийшла до висновку, що ставок, розташований на балці Вербова, басейн річки Дніпро, площею водного дзеркала 2,8 га, ємністю 47,45 тис.м3 при нормальному підпірному рівні, на території Куйбишевського району Донецької міської ради передається у тимчасове користування на умовах оренди для оздоровчих цілей (рекреація) терміном на 10 років і встановлюється орендна плата 380 грн. за 1 га площі водного дзеркала, що становить1064,0 (тисяча шістдесят чотири грн. 00 копійок) за рік оренди.

Результати голосування:

- за – 9

- проти – немає

- утримався – 1.

7. На Василівське водосховище, розташоване на р. Очеретова, ліва притока річки Кривий Торець, басейн річки Сіверський Донець, площею водного дзеркала 52,0 га, ємністю 2,01 млн.м3 при нормальному підпірному рівні, на території Красногорівської сільської ради Ясинуватського району.

В теперішній час за водосховищем, за даними звіту за формою 6-зем обліковується 68 гектарів зрошуваних земель ТОВ «Агроінвест», які на даний період часу не зрошуються, насосна станція, яка розташована в нижньому б’єфі водосховища, зруйнована.

За даними санітарно-єпідеміологічної станції показники бактеріологічного забруднення в багато разів перевищують норму.

            Водосховище є гідродинамічно-небезпечним об’єктом, у разі прориву греблі може бути підтоплене с. Новоселівка Друга.

Уздовж берегової лінії прибережної захисної смуги місцями насаджені лісосмуги, на лівому березі водосховища спостерігаються розмиви берега. В хвості водосховища до нього примикають землі лісгоспу.

Землі водного фонду та гідротехнічні споруди належать Красногорівській сільській раді.

Надійшло 2 заяви:

7.1. Від фізичної особи-підприємця Богданцева В’ячеслава Анатолійовича для риборозведення і любительського рибальства терміном на 10 років.

Претендент запропонував:

-         Ціну за 1 га водного дзеркала  400 грн. на рік;

- Створити перше в Ясинуватському районі справжнє рибальське  господарство;

-  Зарибити водойму білою (короп, карась, білий амур, товстолобик) та хижою (судак, щука) рибою, у тому числі цінними породами (осетр, форель);

-    Побудувати систему маточних та малькових ставків;

-    Вести селекційно-племінну роботу (розведення та вирощування малька);

-  Залучити кваліфікованих спеціалістів по розведенню риби, створити нові робочі місця;

-   Постачати на ринки м. Яснувата живу, якісну рибу;

- Створити умови для любительського рибальства (спорудити помости та облаштувати місця для риболовлі);

            - Забезпечити безоплатний доступ для рибальства членів мисливсько-рибальського колективного господарства «Ясинуватські простори» та пільгових категорій громадян;

-   Відремонтувати гідротехнічні споруди, утримувати їх у належному стані;

-  Відремонтувати під’їзні дороги. Побудувати мережу відстійників для стічних вод;

- Привести в належний стан пляжі водойм, створити умови для відпочинку громадян;

-  Утримувати у чистоті та порядку прилеглу територію водосховища, стежити за екологічним станом флори та фауни, регулярно проводити ветеринарно-санітарні заходи;

-  Створити господарство по розведенню фазанів, куріпок, перепілок.

7.2. Від Ясинуватського мисливсько-рибальського колективного господарства «Ясинуватські простори» для риборозведення терміном на 10 років.

Претендент запропонував:

-         Ціну за 1 га водного дзеркала 100 грн.;

-         Розчистити греблю та прилеглу територію від бур’янів та сміття;

-         Охорону та захист ресурсів водойми від браконьєрів;

-         Будівлю гнізд для птахів та облаштування місць для годування птахів;

-         Розведення прісноводних та хижих  видів риб;

-         Провести озеленення берегів (висадити дерева та кущі);

-         Облаштувати спеціальні помости  для рибалок.

            За результатами обговорення та голосування, комісія прийшла до висновку, що Василівське водосховище, яке розташоване на річці Очеретова, ліва притока річки Кривий Торець, басейн річки Сіверський Донець, площею водного дзеркала 52,0 га, ємністю 2,01 млн.м3 на території Красногорівської сільської ради Ясинуватського району  не може бути передано в оренду жодному з претендентів, оскільки за даними санітарно-єпідеміологічної станції показники бактеріологічного забруднення в багато разів перевищують норму. Комісія вирішила, що дане водосховище може виставлятись на конкурс тільки після нормалізації показників якості води по бактеріологічним показникам.

Результати голосування:

- за – 10

- проти – немає.

8. Від фізичної особи-підприємця Черняєвої Олени Вікторівни на Іванодар’ївське водосховище, розташоване на балці Суха Плотва, права притока річки Бахмутка, басейн річки Сіверський Донець, площею водного дзеркала 23 га, ємністю 1,1 млн.м3 при нормальному підпірному рівні, на території Верхньокам’янської сільської ради Артемівського району для риборозведення, виробництва сільськогосподарської продукції, в оздоровчих цілях терміном на 10 років.

В теперішній час за водосховищем, за даними звіту за формою 6-зем, обліковується 196 гектарів зрошуваних земель ФХ «Оберіг», які на даний період часу не зрошуються.

Гідроспоруди водосховища розташовані на території Верхньокам’янської селищної ради, безхазяйні, розпочата процедура визначення балансоутримувача, землі водного фонду належать Верньокам’янській селищній раді Артемівського району.

Прибережна захисна смуга у задовільному стані, звалищ сміття, розорювання земель не виявлено.

Водосховище є гідродинамічно-небезпечним об’єктом.

Претендент запропонував:

-   Ціну за 1 га водного дзеркала 50,0 грн. на рік;

           - Меліорацію водойми (роботи по боротьбі з заростанням, очистка та укріплення гідротехнічних споруд, аерація води);

           -  Зариблення ставку якісним рибопосадковим матеріалом (короп, білий амур, товстолибик, сом);

-         Поліпшення якості доріг до водойми;

           -   Створення умов для любительського рибальства та культурного відпочинку мешканців Верхньокам’янської сільської ради;

-         Очистка прибережної захисної смуги від сміття та очерету;

-         З другого року оренди ставку планується створення робочих місць.

            За результатами обговорення та голосування комісія прийшла до висновку, що водосховище Іванодар’ївське, розташоване на балці Суха Плотва, права притока річки Бахмутка, басейн річки Сіверський Донець, площею водного дзеркала 23,0 га, ємністю 1,1 млн.м3, яке знаходиться на території Верхньокам’янської сільської ради Артемівського району, передається фізичній особі-підприємцю Черняєвій Олені Вікторівні у тимчасове користування на умовах оренди для риборозведення, виробництва сільськогосподарської продукції терміном на 10 років і встановлюється орендна плата 50,0 грн. за 1га площі водного дзеркала, що становить 1150,0 грн. (одна тисяча сто п’ятдесят грн. 00 копійок) за рік оренди. Для оздоровчих цілей не передавати.

Результати голосування:

- за – 10

- проти – немає.

9. Від фізичної особи-підприємця Гончарової Ірини Юріївни на ставок, розташований на річці Біленька, права притока річки Казенний Торець, басейн річки Сіверський Донець, площею водного дзеркала 1,3 га, ємністю 22,8 тис.м3 при нормальному підпірному рівні, на території Біленьківської селищної ради Краматорської міської ради для виробництва сільгосппродукції терміном на 10 років.

Претендентом не надано погодження землевласника, викопіювання з плану землекористування з нанесеним водним об’єктом та погодження власника гідротехнічних споруд. Водний об’єкт знімається з конкурсу.

10. Від Фермерського господарства «Дар’я» на водоймище «Південні Голубі озера», розташоване в басейні річки Сіверський Донець, площею водного дзеркала 40,9 га, ємністю 2510,9 тис.м3 на території Краснолиманської міської ради для риборозведення та оздоровчих цілей (рекреація) терміном на 10 років.

Водоймище утворилось в результаті видобутку піску в Краснолиманському піщаному кар’єрі. Видобуток піску в теперішній час на водоймі не проводиться. Водойма використовується для риборозведення та відпочинку.

Гідроспоруди на водоймі відсутні.

Землі, на яких розташована дана водойма, належать Краснолиманській міській раді.

Прибережна захисна смуга витримана, звалищ сміття та розорювання не виявлено.

Претендент запропонував:

-         Ціну за 1 га водного дзеркала 390 грн. на рік;

           -  Регулярне зариблення водойми рослиноїдними видами риб для очищення водойми від водяної рослинності, а також викошування комишу у береговій зоні та прибережній захисний смузі;

-         Щорічне вапнування води для підтримки належного рівня рH;

-         В зимовий період встановлення аераторів;

            За результатами обговорення та голосування, комісія прийшла до висновку, що водоймище «Південні Голубі озера», розташоване в басейні річки Сіверський Донець, площею водного дзеркала 40,9 га, ємністю 2510,9 тис.м3 на території Краснолиманської міської ради передається Фермерському господарству «Даря» у тимчасове користування на умовах оренди для риборозведення (спортивне та любительськерибальство) та оздоровчихцілей (рекреація) і встановлюється орендна плата 390,0 грн. за 1 га площі водного дзеркала, що становить 15951,0 грн. (п’ятнадцять тисяч дев’ятсот п’ятдесят одна грн. 00 копійок)  за рік оренди.

Результати голосування:

- за – 10

- проти – немає.

11.Від фізичної особи-підприємця Омелюсіка Павла Володимировича на ставок, розташований на балці без назви, права притока балки Залізна, басейн річки Кривий Торець, площею водного дзеркала 1,1 га, ємністю 16,5 тис. м3 при нормальному підпірному рівні, на території Микитівського району Горлівської міської ради для риборозведення та оздоровчих цілей терміном на 10 років.

Гідротехнічні споруди, які розташовані на території Микитівського району м.Горлівка, безхазяйні, для встановлення власника надано оголошення в місцеву газету. Землі водного фонду належать Горлівській міській раді. Отримано погодження землекористувача.

Ставок є гідродинамічно-небезпечним об’єктом, у разі прориву греблі будуть підтоплені городи мешканців прилеглої вулиці.

Претендент запропонував:

-         Ціну за 1 га водного дзеркала  400,0 грн. на рік;

-         Прибирання прилеглої території та очистка водного об’єкту;

-         Укріплення греблі;

-         Посадка зелених насаджень, залуження;

-         Прибирання та облаштування джерела;

-         Будівництво дитячого та спортивного майданчиків;

-         Організація зони відпочинку мешканців міста;

-         Створення 6 робочих місць, з середньою заробітною платою 1200 грн.

            За результатами обговорення та голосування, комісія прийшла до висновку, що ставок, розташований на балці без назви, права притока балки Залізна, басейн річки Кривий Торець, площею водного дзеркала 1,1 га, ємністю 16,5 тис.м3 при нормальному підпірному рівні, на території Микитівського району Горлівської міської ради передається фізичній особі-підприємцю Омелюсіку Павлу Володимировичу у тимчасове користування на умовах оренди терміном на 10 років для риборозведення та оздоровчих цілей і встановлюється орендна плата 400,0 грн. за  1 га площі водного дзеркала, що становить 440,0 грн. (чотириста сорок грн.               00 копійок) за рік оренди.

Результати голосування:

- за – 10

- проти – немає.

12. Від Державного підприємства «Краснолиманське лісове господарство» на водоймище, розташоване в басейні річки Сіверський Донець, площею водного дзеркала 5,98 га, ємністю 99,27 тис.м3 на території Краснолиманської міської ради для риборозведення та оздоровчих цілей (рекреація).

Водоймище утворилось в результаті видобутку піску в Краснолиманському піщаному карєрі. Видобуток піску в теперішній час на водоймі не проводиться. Водойма використовується для риборозведення та відпочинку.

Гідроспоруди на водоймі відсутні.

Земля, на якій розташована дана водойма, відноситься до земель Краснолиманського лісгоспу (зона регульованої рекреації НПП «Святі гори»).

Претендент запропонував:

-         Ціну за 1 га водного дзеркала 375 грн. на рік;

           -   Облаштувати зону відпочинку для короткострокового відпочинку населення, що дозволить зменшити кількість неорганізованого відпочинку у лісі;

            - Надавати платні послуги населенню щодо любительського та спортивного рибальства.

            За результатами обговорення та голосування, комісія прийшла до висновку, що водоймище, розташоване в басейні річки Сіверський Донець, площею водного дзеркала 5,98 га, ємністю 99,27 тис.м3 на території Краснолиманської міської ради, передається Державному підприємству «Краснолиманське лісове господарство» у тимчасове користування на умовах оренди терміном на 10 років для риборозведення та оздоровчих цілей (рекреації) і встановлюється орендна плата 375 грн. за  1 га площі водного дзеркала, що становить 2242,5грн. (дві тисячі двісті сорок дві грн.                 50 копійок) за рік оренди.

Результати голосування:

- за – 10

- проти – немає.

13. Від Товариства з обмеженою відповідальністю «Аква-Технологія» на Михайлівське водосховище, розташоване на балці Кам’янка, права притока річки Грузький Єланчик, площею водного дзеркала 96,0 га, ємністю 4,65 млн.м3 при нормальному підпірному рівні, на території Кузнєцово-Михайлівської, Первомайської, Мічурінської сільських рад Тельманівського району для риборозведення терміном на 10 років.

В теперішній час за водосховищем, за даними форми 6-зем, обліковується 633 гектари зрошуваних земель.

Гідротехнічні споруди водосховища розташовані на території Кузнєцово-Михайлівської селищної ради, та знаходяться на балансі Маріупольського міжрайонного управління водного господарства. Погодження балансоутримувача отримано. Землі водного фонду належать Кузнєцово-Михайлівській, Первомайській, Мічурінській селищним радам Тельманівського району.

У прибережній захисній смузі звалищ сміття не виявлено, на правому та лівому берегах виявлені місця розорання земель. До прибережної захисної смуги на правому березі водосховища підходять землі лісгоспу.

На дане водосховище у 2005 році розроблено Режим рибогосподарської експлуатації СГ ТОВ «Колос», який діє до 2015 року. У 2007 році між СГ ТОВ «Колос» та ТОВ «Аква-Технологія» укладено договір на спільну діяльність № 001 щодо відтворення та використання водних живих ресурсів.

Водосховище не є гідродинамічно-небезпечним обєктом.

Претендент запропонував:

-   Ціну за 1 га водного дзеркала  40,0 грн. на рік;

-   Організувати ремонт донного водоскиду;

-   Організувати базу любительського рибальства;

           -  Своєчасно здійснювати зариблення у відповідності до графіку, встановленого інспекцією.

За результатами обговорення та голосування, комісія прийшла до висновку, що водосховище, розташоване на балці Кам’янка, права притока річки Грузький Єланчик, площею водного дзеркала 96,0 га, ємністю 4,65 млн.м3 при нормальному підпірному рівні, на території Кузнєцово-Михайлівської, Первомайської, Мічурінської сільських рад Тельманівського району передається Товариству з обмеженою відповідальністю «Аква-Технологія» у тимчасове користування на умовах оренди терміном на 10 років для риборозведення і встановлюється орендна плата 40,0 грн. за 1 га площі водного дзеркала, що становить 3840,0 грн. (три тисячі вісімсот сорок грн. 00 копійок)  за рік оренди.

            ТОВ «Аква-Технологія» здійснювати рибогосподарську діяльність на підставі договору з СГ ТОВ «Колос».

Результати голосування:

- за – 10

- проти – немає.

14. Від Відкритого акціонерного товариства «Донрибкомбінат» на Маячківське водосховище, розташоване на річці Маячка, басейн річки Казенний Торець, площею водного дзеркала 149,0 га, ємністю 2,5 млн.м3 на території Шабельківської селищної ради міста Краматорськ та Дмитрівської сільської ради Слов’янського району для риборозведення терміном на 10 років.

В теперішній час за водосховищем обліковується 1250 га зрошуваних земель.

Гідротехнічні споруди знаходяться на балансі Словянського міжрайонного управління водного господарства. В результаті тривалої експлуатації гідротехнічні споруди перебувають у незадовільному стані. З метою безаварійного пропуску паводків рівень води у водосховищі підтримується на відмітці 82,5 м.

Водосховище є гідродинамічно-небезпечним об’єктом. У разі прориву греблі можуть бути підтоплені міста Краматорськ і Словянськ.  

Претендент запропонував:

-         Ціну за 1 га водного дзеркала  50,0 грн. на рік;

-  Надавати допомогу громаді Дмитрівської сільської ради Слов’янського району та Шабельківської селищної ради м. Краматорськ – організовувати ветеранам ВВВ та пільговим категоріям громадян продаж товарної риби по пільговій ціні;

            - При організації платного любительського рибальства надавати право безоплатного лову ветеранам ВВВ та збройних конфліктів, інвалідам І та ІІ груп, учасникам ліквідації аварії на Чорнобильській АС І та ІІ категорії;

            -   При організації промислової ділянки створити 6 робочих місць.

За результатами обговорення та голосування, комісія прийшла до висновку, що Маячківське водосховище, розташоване на річці Маячка, басейн річки Казенний Торець, площею водного дзеркала 149,0 га, ємністю 2,5 млн.м3 на території Шабельківської селищної ради міста Краматорськ та Дмитрівської сільської ради Слов’янського району, передається Відкритому акціонерному товариству «Донрибкомбінат» у тимчасове користування на умовах оренди терміном на 10 років для риборозведення і встановлюється орендна плата 50,0 грн. за 1 га площі водного дзеркала, що становить 7450,0 грн. (сім тисяч чотириста сорок п’ять грн. 00 копійок) за рік оренди.

Результати голосування:

- за – 10

- проти – немає.

15. Від громадської організації «Донбаське товариство мисливців та риболовів «Донбас-Фауна» на Камишевахське водосховище, розташоване на річці Камишеваха, ліва притока річки Кринка, басейн річки Міус, площею водного дзеркала 60,0 га, ємністю 2,198 млн.м3 на території Артемівської сільської ради Амвросіївського району для риборозведення.

Гідротехнічні споруди знаходяться на балансі Донецького міжрайонного управління водного господарства. Водосховище розташовано за межами населеного пункту – села Артемівка Амвросіївського району. Землі водного фонду належать Амвросіївській райдержадміністрації. Отримано погодженні землекористувача.

Водосховище є гідродинамічно-небезпечним об’єктом. При прориві греблі буде затоплене село Артемівка  Амвросіївського району.

Претендент запропонував:

-         Ціну за 1 га водного дзеркала  50, 0 грн. на рік;

-         Створення робочих міст не менше 2;

-         Здійснення комплексу заходів щодо захисту навколишнього природного

середовища;

-         Здійснювати діяльність з додержанням вимог екологічної безпеки;

-         Не порушувати екологічні права і законні інтереси інших суб’єктів

правовідносин.

            За результатами обговорення, комісія прийшла до висновку, що Камишевахське водосховище, розташоване на річці Камишеваха, ліва притока річки Кринка, басейн річки Міус, площею водного дзеркала 60,0 га, ємністю 2,198 млн.м3 на території Артемівської сільської ради Амвросіївського району передається громадській організації «Донбаське товариство мисливців та риболовів «Донбас-Фауна» у тимчасове користування на умовах оренди терміном на 10 років для риборозведення і встановлюється орендна плата 50,0 грн. за 1 га площі водного дзеркала, що становить  3000,0 грн. (три тисячі грн. 00 копійок) за рік оренди.

Результати голосування:

- за – 10

- проти – немає.

            16. Від товариства з обмеженою відповідальністю «Риболовсервіс» на ставок, розташований на балці Ведмежа, басейн річки Кринка, площею водного дзеркала   27,6 га , ємністю 970,0 тис.м3, на території Харцизької міської ради для оздоровчих цілей (спортивне рибальство) терміном на 10 років.

Гідротехнічні споруди розташовані на території Харцизької міської ради, на момент обстеження безхазяйні, для встановлення власника надано оголошення в місцеву газету. Землі водного фонду належать Харцизькій міській раді. Отримано погодження землекористувача.

Ширина прибережної захисної смуги витримана, джерел забруднення, звалищ сміття, розорювання не спостерігається.

Ставок є гідродинамічно-небезпечним обєктом.

            Претендент запропонував:

-         Ціну за 1 га водного дзеркала  380, 0 грн. на рік;

-         Продовжувати роботу по проведенню міжнародних та державних змагань зі

спортивного рибальства.

За результатами обговорення та голосування, комісія прийшла до висновку, що ставок, розташований на балці Ведмежа, басейн річки Кринка, площею водного дзеркала 27,6 га, ємністю 970,0 тис.м3, на території Харцизької міської ради передається товариству з обмеженою відповідальністю «Риболовсервіс» у тимчасове користування на умовах оренди терміном на 10 років для риборозведення (спортивного рибальства) і встановлюється орендна плата 380,0 грн. за 1 га площі водного дзеркала, що становить  10488,0 грн. (десять тисяч чотириста вісімдесят вісім грн. 00 копійок) за рік оренди. ТОВ «Риболовсервіс» укласти договір з РЛП «Зуєвський» на сумісне співробітництво.

Результати голосування:

- за – 10

- проти – немає.

17. Від Комунального підприємства «Агенція з туризму та розміщення» на частину Клебан-Бикського водосховища, розташованого на річці Клебан-Бик, басейн річки Кривий Торець, площею водного дзеркала 570 га, ємністю 24,4 млн.м3. на території Олександрово-Калинівської, Іллічівської, Катеринівської сільських рад  Костянтинівського району для риборозведення та рекреаційних цілей терміном на 10 років.

В теперішній час за водосховищем обліковується 1234 га зрошуваних земель.

Гідротехнічні споруди знаходяться на балансі Донецького міжрайонного управління водного господарства. В результаті тривалої експлуатації гідротехнічні споруди перебувають у незадовільному стані. На береговому водоскиді, через тривалу багаторічну експлуатацію, вийшов з ладу дренаж та частково зруйноване бетонне кріплення. На донному водовипуску необхідно виконати ремонт по заміні двох засувок Д=600 мм. Мостові залізобетонні опори частково зруйновані і потребують ремонту, також руйнуються консолі мосту, на які укладені плити.

Ширина прибережної захисної смуги витримана частково, по правому берегу розташована насосна станція, побутові приміщення, побудований залізобетонний паркан на фундаменті. На лівому березі розташований недіючий дитячий табір. Джерел забруднення, звалищ сміття, розорання не спостерігається.

Водосховище є гідродинамічно-небезпечним об’єктом. У разі пориву греблі можуть бути підтоплені міста Костянтинівка, Дружківка, Краматорськ.

            Претендент запропонував:

-         Ціну за 1 га водного дзеркала  50,0 грн. на рік;

-   Створення умов для культурного відпочинку громадян.

За результатами обговорення та голосування, комісія прийшла до висновку, що частина Клебан-Бикського водосховища, розташованого на річці Клебан-Бик, басейн річки Кривий Торець, площею водного дзеркала 570 га, ємністю 24,4 млн.м3 на території Олександрово-Калинівської, Іллічівської, Катеринівської сільських рад  Костянтинівського району передається Комунальному підприємству «Агенція з туризму та розміщення» у тимчасове користування на умовах оренди терміном на 10 років для риборозведення та рекреаційної діяльності і встановлюється орендна плата 50,0 грн. за 1 га площі водного дзеркала, що становить  28500,0грн.  (двадцять вісім тисяч п’ятсот грн. 00 копійок) за рік оренди. КП «Агенція з туризму та розміщення» укласти договір з  РЛП «Клебан-Бик» на сумісне співробітництво.

Результати голосування:

- за – 10

- проти – немає.

2. СЛУХАЛИ: Заступника голови комісії Панкова В.М.

На підставі раніш оформленого Режиму рибогосподарської експлуатації надійшла заява від ТОВ «Стильський» щодо надання в оренду Стильського (Дзержинського) водосховища.

Водосховище розташоване на річці Мокра Волноваха, басейн річки Кальміус, площею водного дзеркала 182 га , ємністю 8,6 млн.м3 на території Стильської селищної ради Старобешівського району для риборозведення терміном на термін дії режиму рибогосподарської експлуатації.

Водосховище побудоване у 1966 році для зрошення. В теперішній час за водосховищем, за даними звіту за формою 6-зем, обліковується 985 га зрошуваних земель. ГТС знаходяться на балансі  ТОВ АПФ «Родник».

На дане водосховище у 2009 році розроблено Режим рибогосподарської експлуатації для ТОВ «Стильський», який діє до 2018 року.

За даними Головного управління охорони, використання і відтворення водних живих ресурсів планові показники Режиму користувачем виконуються. У 2010 році було заселено 110 тис. екземплярів промислових видів риб, що складає 100% від планових показників.

За результатами обговорення та голосування, комісія прийшла до висновку, що Стильське (Дзержинське) водосховище, розташоване на річці Мокра Волноваха, басейн річки Кальміус, площею водного дзеркала 182 га, ємністю 8,6 млн.м3 на території Стильської селищної ради Старобешівського району передається ТОВ «Стильський» у тимчасове користування на умовах оренди на термін дії Режиму рибогосподарської експлуатації, який діє до 2018 року, для риборозведення і встановлюється орендна плата  50 грн. за 1 га площі водного дзеркала, що становить  9100,0грн. (дев’ять тисяч сто грн. 00 копійок)  за рік оренди.

Результати голосування:

- за – 10

- проти – немає.

3. СЛУХАЛИ: Заступника голови комісії Панкова В.М.

Про розгляд питання щодо невиконання умов договору оренди Петровського водосховища ВАТ «Костянтинівський завод «ВТОРМЕТ».

Петровське водосховище передано в оренду на підставі розпорядження голови облдержадміністрації від 10.12.2007 № 771 п.1.3. ВАТ «Костянтинівський завод «ВТОРМЕТ» терміном на 10 років для риборозведення, виробництва сільськогосподарської продукції.

Петровське водосховище розташоване на балці Суха, басейн річки Казенний Торець, площею водного дзеркала 53,0 га, ємністю 1,71 млн.м3 на території Катеринівської сільської ради Костянтинівського району.

На дане водосховище у 2008 році оформлено Режим рибогосподарської експлуатації, який діє до 2018 року. За даними Головного державного управління охорони, використання і відтворення водних живих ресурсів та регулювання рибальства у Донецькій області за період дії Режиму загальні планові показники Режиму користувачем не виконувались.

Таким чином, Держрибоохорона у Донецькій області підтримує пропозиції Державного управління охорони навколишнього природного середовища в Донецькій області і вважає доцільним розірвати договір оренди надання водного об’єкту загальнодержавного значення у тимчасове користування на умовах оренди з ВАТ «ВТОРМЕТ».

Результати голосування:

- за – 10

- проти – немає.

Після обміну думками, комісія прийшла до висновків:

            1. Секретарю комісії (Колесникова) по пунктах 1-3, 8-17 першогопитання  та по 2 питанню порядку денного підготувати відповідний проект розпорядження голови облдержадміністрації щодо надання в оренду водних об’єктів загальнодержавного значення у тимчасове користування на умовах оренди.

            2. Орендарям після підписання договору оренди на водне дзеркало:

2.1.  Укласти договори з власниками гідротехнічних споруд на сумісну експлуатацію, технічне обслуговування та пропуск паводку, з визначенням ремонтних робіт, які необхідно виконати.

            2.2. Оформити дозвіл на спецводокористування, вжити заходів щодо відведення земель водного фонду і винесення в натуру прибережних захисних смуг, укладання договорів оренди земельних ділянок, дотримуватись обмеження господарської діяльності у прибережних захисних смугах.

2.3.  У місячний термін надати заяву до Головного державного управління охорони, використання і відтворення водних живих ресурсів та регулювання рибальства у Донецькій області заяву на оформлення наукового обґрунтування  або Режиму рибогосподарської діяльності (для орендарів, у яких мета оренди – риборозведення).

3. Секретарю комісії (Колесникова) підготувати проект розпорядження голови облдержадміністрації щодо розірвання договору оренди укладеного між облдержадміністрацією та ВАТ «ВТОРМЕТ».

 

 

 

Панков В.М.

 

Колесникова Н.В.

 

Бухало В.М.

 

Каліущенко М.Д.

 

Мітницький  Ю.В.

 

Побокіна С.В.

 

Родина Р.А.

 

Стороженко В.І.

 

Суєтов Є.П.

 

Хмелевський О.І.

 

Державне агентство водних ресурсів

Донецька обласна державна адміністрація

Донецька гідрогеолого-меліоративна експедиція

Слов'янський навчально-консультаційний центр НУВГП