Звіт про підсумки діяльності водогосподарсько-меліоративного комплексу Донецької області за 1 квартал.

Звіт про підсумки діяльності водогосподарсько-меліоративного комплексу Донецької області за 1 квартал.

ЗАТВЕРДЖЕНО

Наказ Облводресурсів

від 23.05.2017 р. № 20

 

 

 

 

 

 

 

 

З В І Т

 

про підсумки діяльності

водогосподарсько-меліоративного комплексу

Донецької області за I квартал 2017 року

 

 

 

 

 

 

 

 

 

З М І С Т

 

 

сторінки

 

Управління водними ресурсами 3 - 5

 

Експлуатація державного водогосподарсько- 5 - 7

меліоративного комплексу

 

Фінансово-економічна діяльність 8 - 9

 

Управління персоналом 9-10

 

 

 

 

 

 

Управління водними ресурсами.

 

Діяльність облводресурсів у зимово-весняний період 2017 року була спрямована на забезпечення у повному обсязі потреб населення та галузей економіки у водних ресурсах, пропуск льодоходу, повені та паводків.

Облводресурсів і підвідомчими управліннями водного господарства у перед паводковий період було проведено обстеження технічного стану 16 водогосподарських систем, гідротехнічних споруд 6 водосховищ, 160,7 км розчищених ділянок річок. Складено акти готовності їх до пропуску повені і паводків.

Було видано наказ від 05.01.2017 №3 „Про пропуск льодоходу, повені і паводку у 2017році”, в якому були визначені заходи щодо безаварійного пропуску паводку, було поновлено та затверджено склад аналітично-диспетчерського центру облводресурсів. Наказом затверджено план дій водогосподарських організацій облводресурсів з метою своєчасного вжиття заходів щодо захисту населених пунктів, господарських об'єктів, сільськогосподарських угідь тощо від шкідливої дії льодоходу, повені і паводків.

Для попередження виникнення надзвичайних ситуацій під час проходження повені було створено 8 аварійних бригад, які залучаються для рятувальних та інших невідкладних робіт при виникненні надзвичайних ситуацій на водогосподарських об’єктах.

Облводресурсів взяло участь у засіданні Міжвідомчої комісії по встановленню режимів роботи основних водосховищ у весняно-літній період 2017 року.

Встановлено режими роботи 6 відомчих водосховищ, що перебувають на балансі міжрайводгоспів.

Для сектору Держводагентства у Донецькій, Луганській та Харківській областях підготовлено 13 проектів висновків щодо можливості видачі дозволу на спецводокористування, 4 проекти режимів роботи орендованих водойм, розроблено 6 паспортів водних об’єктів.

За І квартал поточного року відбулось одне засідання обласної комісії з визначення переліку об’єктів, що можуть бути передані у користування на умовах оренди, та вирішення питань щодо використання водних об’єктів, наданих в оренду до 01.07.2013, подовжено термін дії 13 договорів оренди водних об’єктів.

При реформуванні сільськогосподарських підприємств більшість правонаступників не прийняли на баланс гідротехнічні споруди водойм. За даними інвентаризації, проведеної в 2010 році, безхазяйними залишилися 1273 водойми і гідротехнічні споруди на них. З огляду на те, що в сільських і селищних радах відсутні служби з обслуговування гідротехнічних споруд, вони поступово руйнуються. На 432 ставках та водосховищах гідротехнічні споруди знаходяться в незадовільному стані. Ставки, як правило, розташовуються каскадами, і не дивлячись на здавалося б невеликий обсяг ставка з аварійною греблею, в разі аварійної ситуації наслідки можуть бути досить серйозними.

 

Наразі триває робота з інвентаризації аварійних водойм, ініційована облводресурсів. Відбулось одне засідання обласної комісії по організації проведення обстеження технічного стану гідротехнічних споруд, визначення балансової належності та їх залишкової вартості

 

У 2012-2013 роках з обласного бюджету Донецькому облводресурсів були виділені кошти в сумі 682,3 тис. грн. на виконання проектних робіт по реконструкції гідровузла Клебан-Бикського водосховища.

Робочий проект «Реконструкція гідровузла Клебан-Бикського водосховища» розроблявся на підставі завдання на проектування та договору № 1655, затвердженого Донецьким обласним управлінням водних ресурсів від 19.10.2012р.

З виділених коштів використано 656,9 тис. грн., але не пройдена комплексна державна експертиза проектно-кошторисної документації.

У 2017 році завершені роботи по коригуванню проектно-кошторисної документації та отримано позитивний експертний висновок.

Загальна вартість завершення робіт по реконструкції гідровузла Клебан-Бикського водосховища становить 15960,45 тис. грн.

Питання про включення заходу в обласну Програму економічного і соціального розвитку на 2017 рік буде розглянуто найближчим часом.

 

Водогосподарськими організаціями області проведені заходи щодо відзначення Всесвітнього дня води. Для школярів та студентів проведені тематичні уроки, прочитані лекції, організовані конкурси малюнків та творчих робіт. В місцевих газетах опубліковані статті співробітників водогосподарських организацій, присвячені проблемам раціонального використання води як природного ресурсу, а такоже забрудненню вод у Донецькому регіоні. У газеті «Зоря» Лиманського району 22.03.2017 надрукована стаття начальника відділу ВР та ТЕБ Слов’янського МУВГ Міхунової К.М. на тему «Бережіть воду – піклуйтесь про майбутнє!».

Син наших співробітників, шестикласник Олександро-Калинівськоі школи Костянстантинівського району став призером Всеукраїнського екологічного форуму «Вода - джерело життя», нагороджений грамотою і став претендентом на стипендію від Мінекології.

Донецька гідрогеолого-меліоративна експедиція взяла участь у щорічному Всеукраїнському конкурсі «До чистих джерел» за що відзначена Дипломом за підписом Міністра екології та природних ресурсів Остапа Семерака.

З 1644 водних об’єктів, розташованих підконтрольній органам державної влади території, в оренді на перебуває 597 водних об'єктів.

На виконання вимог постанови Кабінету Міністрів України від 16.02.2011 №106 (із змінами) облводресурсів здійснюється системний контроль за станом надходжень до місцевих бюджетів за здані в оренду водні об’єкти.

 

До місцевих бюджетів різного рівня за користування водними об’єктами на умовах оренди за перший квартал поточного року надійшло 202,3 тис.грн., що становить 88% від плану, у тому числі Слов’янский міжрайводгосп – 114%, Донецький – 56%, Маріупольський – 90%.

У порівнянні з минулим роком зросли показники надходжень по Донецькому і Маріупольському міжрайводгоспам на 4 і 5% відповідно, найбільше – по Словянському (+25%).

 

Експлуатація державного водогосподарсько-меліоративного комплексу

 

Робота експлуатаційних водогосподарських організацій облводресурсів у першому кварталі 2017 року була спрямована на своєчасну підготовку державних меліоративних систем, насосних станцій та гідротехнічних споруд до роботи у вегетаційному сезоні поточного року, а також на забезпечення безаварійного пропуску весняної повені.

З початку року основні зусилля управлінь були зосереджені на виконанні заходів, передбачених наказом Держводагентства України від 12 грудня 2016 року № 192 «Про підготовку систем і об'єктів водогосподарсько-меліоративного комплексу до роботи в 2017 році» та приказу Донецького обласного управління водних ресурсів №5 від 23. 01. 2017 року.

Станом на 1 квітня завдання з підготовки зрошувальної мережі до поливного сезону 2017 року виконані в повному обсязі.

На міжгосподарської мережі було відремонтовано та забезпечено працездатність:

  • 24,1 км зрошувальних трубопроводів (100% від завдання),

  • 21 гідротехнічних споруд (100%);

  • 7 насосних станцій (100%);

- 20 насосно-силових агрегатів (100%),

На внутрішньогосподарської мережі підготовлено 124,0 км. трубопроводів (100%), 45 одиниць дощувальних машин (100%), відремонтовано 37 гідротехнічних споруд (100%), 22 одиниці насосно-силових агрегатів (100%).

По області підготовлено 5,6 тис.га зрошуваних площ (100% до плану) на рівні минулого року.

У тому числі по управліннях:

У зоні діяльності Слов'янського МУВГ- 3,5 тис. га;

                               Маріупольського МУВГ-1,2 тис. га;

                               Донецького МУВГ - 0,9 тис. га.

Міжрайонними управліннями підписано протоколів намірів з 16 водокористувачами на подачу 1 млн. 751,0 тис. м3 води для поливу сільгоспкультур на площі 559 га:

- Слов'янським управлінням з 11 водокористувачами на подачу 130 тис. м3 води на площу 123,3 га.

- Маріупольським управлінням з 5 водокористувачами на подачу 1млн.621 тис.м3 води на площу 435 га.

 

 

Станом на 1 квітня управліннями укладено договорів з 15 водокористувачами на подачу 1 млн. 741 тис.м3 води для поливу 563 га.

У порівнянні з минулим роком у 2017 році передбачається збільшення площ поливу від державних зрошувальних систем на площу 371 га (в 2016р полито від державних зрошувальних систем - 195 га) за рахунок проведення реконструкції, а саме:

            - проведено реконструкцію внутрішньогосподарської зрошувальної системи на 14 га зрошуваних площ фермерського господарства «Верное Дело» від Краснооскольської ЗС Слов'янського МУВГ;

            - проведено реконструкцію внутрішньогосподарської зрошувальної системи АЦ №10 ДП «Ілліч-Агро Донбас» на площі - 357 га від Стародубовської ЗС Маріупольського МУВГ.

     Протягом І кварталу виконано ремонтних робіт на суму 91,8 тис.грн.,в тому числі по управлінням:

Слов’янське МУВГ – 50,2 тис. грн;

Маріупольське МУВГ 37,0 тис. грн;

Донецька ГГМЕ – 2,6 тис. грн;

Донецьке МУВГ – 0,3 тис. грн.

в основному це кошти спеціального фонду бюджету.

Відремонтовано:

- 18 одиниць насосно-силового обладнання (з 20 запланованих);

- 22 гідротехнічні споруди (з 29 запланованих)

Донецькою гідрогеолого-меліоративною експедицією, у I кварталі 2017 року встановлено контроль за меліоративним станом 95,0 тис. га зрошуваних та осушуваних сільгоспугідь, у тому числі обстеження сільських населених пунктів.

Протягом кварталу за відповідним регламентом проводились роботи зі складання прогнозу меліоративного стану осушуваних земель в заплавах річок Вовча та Казенний Торець на початок вегетаційного періоду та підготовка за погодження з місцевими органами агропромислового розвитку та органами з питань геодезії, картографії та кадастру матеріалів з обліку та оцінки меліоративного стану гідромеліоративних систем за формою статистичної звітності 1-ОВГ та 2-ОВГ.

У рамках ведення моніторингу меліорованих земель у звітному періоді обстежено 2,3 тис.га зрошуваних та осушуваних угідь (100% від плану), виконано 308 замірів рівнів ґрунтових вод (100%), та 1893 лабораторних вимірювань властивостей води та ґрунтів (100%).

В цілому гідрогеолого-меліоративна обстановка на меліорованих сільгоспугіддях та прилеглих землях оцінюється як задовільна. Розпочата робота з визначення вологозапасів ґрунтів

 У зв'язку зі збільшенням обсягів подачі води сільгосптоваровиробникам в 2017. від державних зрошувальних систем виникла необхідність в додатковому фінансуванні по КЕКВ2273. Так, відповідно до затвердженої кошторису на 2017р. передбачено фінансування за КЕКВ 2273 «Оплата електроенергії» - 566,3 тис. грн.. але за попередніми розрахунками виділених лімітів фінансування недостатньо.

Так на оплату електроенергії на перекачку води головними насосними станціями до точок водовиділу по Маріупольському МУВГ за попередніми розрахунками необхідно залучити додатково 634,3 тис. Грн .. коштів загального фонду державного бюджету.

Приділяється велика увага питанням енергозбереження.

Розроблено організаційно-технічні заходи щодо економії паливно-енергетичних ресурсів і коштів на їх оплату в 2017 році. За рахунок застосування багатофункціональних електролічильників і роботи насосних станцій в пільговий час доби планується заощадити за держбюджетом 100 тис. грн. на оплату за використану електроенергію.

Затверджено і доведені до кожного управління групові питомі норми витрат електроенергії на перекачку 1000 м 3 води які становлять по:

         Маріупольському МУВГ - 329,3 кВт / год;

         Слов'янському МУВГ - 553 кВт / год.,

 в цілому по Донецькому облводресурсів -347,3 кВт / год

                За 3 місяці 2017 року загалом по облводресурсів використано 37,9 тис. кВт-год. електроенергії на суму 97,2 тис.грн., профінансовано з початку року на оплату за електроенергію 239,2 тис. грн. Середня вартість 1 кВт.ч електроенергії становить 1,93209 грн., у 2016 р. середня вартість 1 кВт.ч становила 1,6848 грн. збільшення вартості склало-12,8 %.

На балансі водогосподарських організації Донецького облводресурсів обліковується 46 одиниць автомобілів в тому числі вантажних 22 од. та 18 одиниць механізмів. Обсяг коштів отриманих від надання платних послуг становить – 30 тис. грн. (У 2016р. – 15,0 тис.грн) У першому кварталі поточного року лише техніка Слов'янського міжрайонного управління водного господарства була задіяна при наданні платних послуг, іншими водогосподарськими організаціями наявна техніка для надання платних послуг не використовувалась.

Для покращення умов праці і попередження випадків травматизму та пожеж на водогосподарських об’єктах Донецького обласного управління водних ресурсів водогосподарськими організаціями проводилась робота з виконання заходів з попередження випадків виробничого травматизму в 2017 році, заходів із забезпечення пожежної безпеки на об’єктах водогосподарсько-меліоративного комплексу Донецького облводресурсів на 2017рік передбачених наказом Донецького облводресурсів від 23 лютого 2017року № 9 «Про стан охорони праці, пожежної і дорожньої безпеки у 2016 році в водогосподарських організаціях Облводресурсів та заходи з охорони праці протипожежної та дорожньої безпеки у 2017 році».

 Витрати на заходи з охорони праці в цілому по Донецькому обласному управлінню водних ресурсів за 1 квартал 2017 склали 5,5 тис. Грн. (В 2016р. - 4,7 тис. Грн.), у тому числі на одного працюючого -13,3 грн. (В 2016р. - 11,2 тис.грн.)

Загальна забезпеченість спец. одягом становить - 79% від нормативної потреби, в тому числі по підрозділах:

    По Слов'янському МУВГ - 83%

По Донецькому МУВГ - 77%

    По Донецькій ГГМЕ - 88%

    По Маріупольському МУВГ - 100%

Нещасних випадків на виробництві не зафіксовано.

 

Фінансово-економічна діяльність

 

Фінансово-господарська діяльність у 1 кварталі здійснювалась в умовах стовідсоткового фінансування без затримок платежів з боку Державної казначейської служби,та фінансування з Держводагенства. На придбання матеріалів,оплату послуг та інші видатки,спрямовані на експлуатацію водогосподарського комплексу та підготовку до роботи у весняно-літній період (крім оплати праці та енергоносіїв) на рахунки управлінь надійшло на 5 відсотків більше,ніж у 1 кварталі минулого року. А фінансування на 1 квартал 2017 року склало 5412,4 тис.грн.в цілому. Це сприяло якісній підготовці меліоративних систем до поливного періоду.

 

Фінансування загального фонду по підрозділам

Підрозд

1 квартал 2017 року т.грн.

1 квартал 2016 року т.грн.

 

Всього

З/плата

Комун.

Інші

Всього

З/плата

Комун.

Інші

 

ОВР

5412,4

5005,9

353,3

53,2

4364

3989,4

321,9

52,7

 

Апарат

663

626,6

20,9

15,7

453

440,7

 

12,1

 

ДМУВГ

835,1

785,8

44,4

4,9

736

693,5

39,7

2,9

 

СМУВГ

2388,6

2254,1

115,4

19,1

1714,1

1593,6

93,3

27,2

 

ММУВГ

1062,6

909

146,6

7

869,3

793,8

67,3

8,2

 

ГГМЕ

463,2

430,3

26

6,9

591,6

467,9

121,7

2

 

 

Паспорт бюджетних програм,спрямований на утримання організацій у 2017 році був затверджений своєчасно.

На виконання вимог постанови Кабінету Міністрів України від 16.02.2011 №106 (із змінами) облводресурсів здійснюється системний контроль за станом надходжень до місцевих бюджетів за здані в оренду водні об’єкти. До місцевих бюджетів різного рівня за користування водними об’єктами на умовах оренди за перший квартал поточного року надійшло 202,3 тис.грн., що становить 88% від плану, у тому числі Слов’янский міжрайводгосп – 114%, Донецький – 56%, Маріупольський – 90%.Порівняно з 1 кварталом минулого року такі надходження зросли на 14%.

Найбільше надходження зросли по Слов’янському МУВГ на 25%,по Донецькому МУВГ на 4% та по Маріупольському МУВГ на 5%.

Обсяги надходжень на спеціальний рахунок бюджету у 1 кварталі 2017 року зросли на 8 відсотків та склали 196,5 тис.грн. Найбільші надходження у Слов’янському (90,5 тис.грн.) та Маріупольському (69,5 тис.грн.) МУВГ,апарат управління заробив 22,3 тис.грн. Найменші обсяги надходжень,а саме 10,4 тис.грн. Донецька ГГМЕ та 3,7 тис.грн. Донецьке МУВГ.

Донецьким облводресурсів здійснюється постійний контроль за справлянням податків та інших бюджетних платежів.Кошти до бюджетів усіх рівнів сплачуються підвідомчими управліннями у повному обсязі та у визначені строки.

  

Протягом 1 кварталу до бюджету внесено податків у сумі 788,0 тис.грн.,а сума внесків до ПФ складає 894,0 тис.грн.В розрізі підвідомчих управлінь ці платежі складають: по Слов’янському МУВГ податки 354,7тис.грн.,внески до ПФ 404,7 тис.грн.,по Маріупольському МУВГ податки 145,6 тис.грн.,внески до ПФ 167,3 тис.грн.,по АУП податки 101,0 тис.грн.,внески до ПФ 105,4 тис.грн.,по Донецькому МУВГ податки 117,9 тис.грн.,внески до ПФ 278,0 тис.грн.,по Донецький ГГМЕ податки 68,8 тис.грн.,податки до ПФ 77,6 тис.грн.

 

 

Управління персоналом

 

В першому кварталі 2017 року в Донецькому облводресурсів та підпорядкованих водогосподарських організаціях, відповідно до наказу Держводагентства України від 01.03.2017 року № 36 «Про затвердження завдання щодо забезпечення виконання результативних показників паспорта бюджетної програми 2407050 на 2017 рік» була розпочата робота по оптимізації штатної чисельності Донецького облводресурсів та підпорядкованих водогосподарських організаціях Донецькому облводресурсів та підпорядкованих водогосподарських організацій, в результаті якої планується скорочення штатної чисельності з 529 штатних одиниць до 379 штатних одиниць.

У Державному інституті управління та економіки водних ресурсів підвищили кваліфікацію у м. Києві – 2 фахівця з Донецького міжрайводгоспу.

В подальшому, на виконання листа Держводагентства України № 1093/02/11-17 від 28.02.2017 року Донецьке облводресурсів подає до Держводагентства України інформацію щодо запланованих відряджень за межі Донецької області для погодження.

Протягом березня - травня 2017 року Донецьке облводресурсів не отримало погоджень стосовно 16 керівників та фахівців, які планувалося направити до Державного інституту управління та економіки водних ресурсів у м. Києві.

На базі Мелітопольської технічної школи пройшли перепідготовку 5 робітників, підвищення кваліфікації 3 працівники, курси цільового призначення 46 працівників, всього 54 працівників.

За І квартал 2017 році на адресу Донецького облводресурсів надійшло 480 документів, із них з Державного Агентства водних ресурсів України – 44, Донецької облдержадміністрації – 39. В організації забезпечено виконання доручень Державного Агентства, облдержадміністрації, прокуратури.

  

Заявникам створені необхідні умови для можливостей викладення своїх бажань щодо розгляду їх звернень. Забезпечений особистий прийом громадян начальником облводресурсів та його заступниками, згідно графіка прийому громадян.

Керівництво та спеціалісти облводресурсів в межах своїх повноважень, надають роз’яснення, консультації, практичну та методичну допомогу.

Питання, які стосуються водогосподарської діяльності висвітлюються у публікаціях на офіційному сайті організації.

Державне агентство водних ресурсів

Донецька обласна державна адміністрація

Донецька гідрогеолого-меліоративна експедиція

Слов'янський навчально-консультаційний центр НУВГП