Донеччина відзначає День Соборності.

Донеччина відзначає День Соборності.

День Соборності святоУкраїни, яке відзначають щороку 22 січня в день проголошення Акту ЗлукиУкраїнської Народної Республіки й Західноукраїнської Народної Республіки, що відбулося в 1919 році.

 

Століттями розірваний український народ визволився з неволі Наддніпрянщина вийшла з Російської, а Західна Україна — з Австро-Угорської імперій — і возз'єднався на своїй землі в єдиній Українській державі.

Офіційно в Україні День Соборності відзначають з 1999 року.

Встановленню офіційного визнання цієї події передувала народна шана, яка виразилася у створенні «живого ланцюга». 21 січня1990 р. патріотичні сили організували «живий ланцюг» між Києвом, Львовом та Івано-Франківськом як символ духовної єдності людей східних і західних земель України. Основне русло ланцюга починалося в Стрию, де сходилися два відроги: один, невеликий, — із закарпатського напрямку, а другий тягнувся від Івано-Франківська. Зі Стрия живий шерег прямував до Львова, звідти — до Тернополя. Далі маршрут проходив через Рівне, Житомир — і до Софійської площі в Києві. За різними оцінками, участь в акції взяли від 0,5 до 3 мільйонів українців.

20 січня 2017 року в Донецькому обласному управлінні водних ресурсів відбулися урочисті збори, присвячені 98-й річниці проголошення Акту ЗлукиУкраїнської Народної Республіки й Західноукраїнської Народної Республіки.

На урочистих зборах було відзначено доленосні етапи становлення Української Держави, ті перепони, які було здолано на шляху до незалежності, славні, героїчні та сумні сторінки історії України.

Урочисті збори відбулися за участю керівництва та працівників Донецького облводресурсів, Донецького, Маріупольського та Слов’янського міжрайводгоспів, ДДГМЕ.

Після проведення урочистих зборів керівництво та працівники Донецького облводресурсів поклали квіти до пам’ятника Т.Г.Шевченку у м.Слов’янськ.

 

 

Державне агентство водних ресурсів

Донецька обласна державна адміністрація

Донецька гідрогеолого-меліоративна експедиція

Слов'янський навчально-консультаційний центр НУВГП